Към съдържанието

Viva Cognita at Facebook
Viva Cognita at Twitter
Viva Cognita at YouTube
Снимка

Състезание VIVA Родолюбие - 8 ноември 2014

competition VIVA Родолюбие състезание

• Влезте в профила си за да пишете
62 отговора на тази тема

#21 paneva

paneva
  • Members
  • 2 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 08 ноември 2014 - 13:21

Моля всички останали запитвания за точки - на лично съобщение и ще отговаряме в Понеделник!

Писах на лично съобщение с искане за класирането ми от 31.10 ,но никой не отговаря. Интересува ме и резултата ми в днешното състезание какъв е?

• 0

#22 Radmilr

Radmilr
  • Members
  • 7 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 13:29

И АЗ ЩЕ ПОМОЛЯ ЗА РЕЗУЛТАТЪТ СИ

• 0

#23 pantofka3

pantofka3
  • Members
  • 5 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 13:32

*

• 0

#24 Radmilr

Radmilr
  • Members
  • 7 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 13:36

*

Може да се редактира и изглежда странно, защото няма история на редактирането  xD

• 0

#25 lemo170412

lemo170412
  • Members
  • 4 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 14:34

Да прощавате, но до този момент не бях чувал за въпрос, където не трябва да се отбелязва отговор. Правилата са "...Работен лист с 20 въпроса, снабдени с възможни отговори. Участникът трябва да посочи/маркира верните, като за това разполага с не повече от 30 минути (след това достъпът до Работния лист се прекъсва и се отчита резултат според маркираните до момента отговори)...". Считам, че всички имаме право да възроптаем, защото последният въпрос от теста Ви е тотална недомислица! Щом казвате, че цитирам Ви:

"...нито един от тях не е оперен певец.", 

то къде сте дали възможността "нито един отговор не е верен" ??? За мен това си е чиста манипулация откъм възможни отговори на зададения по този начин въпрос! Едва ли някъде съществува въпрос в изпитен тест, чийто отговор да го няма посочен и да липсва опция за отхвърляне на останалите. Че то, ако следваме примера на последния Ви въпрос, е абсолютно приемливо на ученик/студент/работник да му се пусне тест с въпрос "Каква професионална квалификация трябва да притежава министърът на икономиката?" и отговорите да са "а)Лукарски; б)пилот от F1; в)пеперуда". И като очевиден "пищов" Ви казвам, че ключовата дума е икономика!  Благодаря за вниманието!

PS: Поздравления за печелившите! Моля, не приемайте коментара ми като упрек към Вас и познанията Ви!

• 2

#26 Radmilr

Radmilr
  • Members
  • 7 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 15:09

Да прощавате, но до този момент не бях чувал за въпрос, където не трябва да се отбелязва отговор. Правилата са "...Работен лист с 20 въпроса, снабдени с възможни отговори. Участникът трябва да посочи/маркира верните, като за това разполага с не повече от 30 минути (след това достъпът до Работния лист се прекъсва и се отчита резултат според маркираните до момента отговори)...". Считам, че всички имаме право да възроптаем, защото последният въпрос от теста Ви е тотална недомислица! Щом казвате, че цитирам Ви:

"...нито един от тях не е оперен певец.", 

то къде сте дали възможността "нито един отговор не е верен" ??? За мен това си е чиста манипулация откъм възможни отговори на зададения по този начин въпрос! Едва ли някъде съществува въпрос в изпитен тест, чийто отговор да го няма посочен и да липсва опция за отхвърляне на останалите. Че то, ако следваме примера на последния Ви въпрос, е абсолютно приемливо на ученик/студент/работник да му се пусне тест с въпрос "Каква професионална квалификация трябва да притежава министърът на икономиката?" и отговорите да са "а)Лукарски; б)пилот от F1; в)пеперуда". И като очевиден "пищов" Ви казвам, че ключовата дума е икономика!  Благодаря за вниманието!

PS: Поздравления за печелившите! Моля, не приемайте коментара ми като упрек към Вас и познанията Ви!

Аз го оставих този празен, но пак не съм сред първите. Но ще ти кажа, че в правилата пише, че се дават точки на последните 5 въпроса за всеки вярно отбелязан и неотбелязан отговор

• 0

#27 lemo170412

lemo170412
  • Members
  • 4 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 15:51

Аз го оставих този празен, но пак не съм сред първите. Но ще ти кажа, че в правилата пише, че се дават точки на последните 5 въпроса за всеки вярно отбелязан и неотбелязан отговор

Отговори според тези правила на тестовете в училище или пък на матурата, ако ти предстои явяване, и ще разбереш, че за "неотбелязване" няма бонуси, а си е грешка и се отнемат точки.

• 0

#28 DimitarP

DimitarP
  • Members
  • 1 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 16:13

Аз си снимах отговорите и времето,ще чакам да видя верните в понеделник.Нека хората да отдъхнат.
  • 0

#29 Radmilr

Radmilr
  • Members
  • 7 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 16:55

Отговори според тези правила на тестовете в училище или пък на матурата, ако ти предстои явяване, и ще разбереш, че за "неотбелязване" няма бонуси, а си е грешка и се отнемат точки.

Това не е училище xD

• 0

#30 lemo170412

lemo170412
  • Members
  • 4 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 18:17

Това не е училище xD

Съгласен съм с това твърдение. Но то не дава логично обяснение за болшинството участвали, които са отбелязали поне един от възможните отговори с мисълта, че дори и грешен, то те са отбелязали някой от изброените и по този начин са спазили наученото в училище, че въпрос без отговор не се оставя, пък бил той и грешен. Изначало правилата са недомислено писани и те дават предпоставка за ситуация като тази, където от хиляди едва неколцина се оказват с верен въпрос, но не са избирали (Как пък само 5-ма от много провидяха магията на уникалния въпрос?). Ако в заданието са изброени верни 4 от 5 или 4/5 са грешните и участник трябва да ги маркира, то тогава нямаше да е сегашната ситуация. Законите също са правила и по твоята логика те не важат в интернет и там всеки може да си ги видоизменя, защото са виртуални, а "училището" е реално.

• 0

#31 mihalica

mihalica
  • Members
  • 3 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 18:28

Съгласен съм с това твърдение. Но то не дава логично обяснение за болшинството участвали, които са отбелязали поне един от възможните отговори с мисълта, че дори и грешен, то те са отбелязали някой от изброените и по този начин са спазили наученото в училище, че въпрос без отговор не се оставя, пък бил той и грешен. Изначало правилата са недомислено писани и те дават предпоставка за ситуация като тази, където от хиляди едва неколцина се оказват с верен въпрос, но не са избирали (Как пък само 5-ма от много провидяха магията на уникалния въпрос?). Ако в заданието са изброени верни 4 от 5 или 4/5 са грешните и участник трябва да ги маркира, то тогава нямаше да е сегашната ситуация. Законите също са правила и по твоята логика те не важат в интернет и там всеки може да си ги видоизменя, защото са виртуални, а "училището" е реално.

Абсолютно съм съгласна с тебе.След като при един от  въпросите  с по един верен отговор имаше опция  за маркиране "няма такъв" или нещо от сорта,за този  последния въпрос е неясно.Или се взима презумцията ,че след като са ти казали да маркираш верни отговори и след като тук няма такива,значи не маркираш? :)
Е,както и да е,честито на печелевшите,без значение дали е било с късмет или със знание! :)

• 1

#32 behwolf

behwolf
  • Members
  • 3 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 18:42

Ако нямаше бутон( както е в повечето тестове, които съм решавал e именно да  има опция/бутон в този случай ) няма верен отговор, щеше да е добре, защото реално немаркирано без бутон би означавало, че не е отговорено на конкретния въпрос и така реално не трябваше да има хора със 100 точки, защото технически е пропуснат този отговор, т.е грешно отговорено без наличието на бутон, макар  логиката да казва че или са научкали или са знаели :). Така, че занапред може да си поправите тази грешка при подобна игра  и да не става обърквация :).

• 0

#33 Тодор Брънзов

Тодор Брънзов

Administrator

• Administrators
  • 290 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 19:09

Lemo/polkovnik_70 идеята за този въпрос е следната - ако знаете достатъчно, не ви се налага да ползвате логика. Ако не знаете достатъчно се налага да правите заключения. Този въпрос насърчава или знанията, или нестандартното мислене. Не случайно това е 20-и въпрос и е "шампионски".

Разбирам напълно негодуванието ти, решил си теста за 77 секунди и имаш 97 т. С другият си акаунт имаш по-нормално време - 13:00 минути. Изрично написахме в правилата, че ще дисквалифицираме всички, които се опитат да се възползват от тях или от системата. Смяната на IP адрес не помага, защото имаме още няколко системи, които намират връзката между акаунтите. Перманентни банове няма да даваме засега (дисквалификации обаче със сигурност), но остава на съвестта на всеки да реши дали да се пробва или не!   

Ако нямаше бутон( както е в повечето тестове, които съм решавал e именно да  има опция/бутон в този случай ) няма верен отговор, щеше да е добре, защото реално немаркирано без бутон би означавало, че не е отговорено на конкретния въпрос и така реално не трябваше да има хора със 100 точки, защото технически е пропуснат този отговор, т.е грешно отговорено без наличието на бутон, макар  логиката да казва че или са научкали или са знаели :). Така, че занапред може да си поправите тази грешка при подобна игра  и да не става обърквация :).

Всъщност, колебахме се дали да сложим нещо такова и от следващото състезание от такъв тип вероятно ще има.

• 1

#34 lemo170412

lemo170412
  • Members
  • 4 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 19:56

...
  • 0

#35 Тодор Брънзов

Тодор Брънзов

Administrator

• Administrators
  • 290 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 20:25

При мен положението е, че у дома се използва общ рутер и нямам избор между купища IP адреси (нито пък сменям изкуствено такива). Чрез този рутер се ползва интернет на различни устройства с различни МАС адреси. Затова не казвайте, че имало нещо съмнително при мен, защото първо тестът го реши големият ми брат и после аз се включих да отговоря. Да, признавам, че отбелязах неговите отговори, за които той се труди "13:00 мин", за доста по-кратко време, но както виждате ние сме с по 97т., та не живеем с мисълта, че сме щели да бъдем медалисти. Конкретно за последния въпрос сме отбелязали по две отметки! За да няма и други кофти случки, изчистете недоразуменията, а и помислете върху сегашната ситуация, при която заради общия рутер вкъщи ни квалифицирате под определен признак. Защото да речем, ако някой от нас братята бъде блокиран във фейсбук(по IP), то по Вашата логика тотално се преустановява достъпа през този рутер с един IP адрес. А няма кой търговец да ми раздава IP адреси, за да можем у дома да участваме всеки с индивидуално IP !

Както казах, всеки случай се проверява много внимателно и по никакъв начин не вземаме решение лесно или само на базата на IP.

Резултатът ви е наистина добър, и бъдете сигурни, че сме отбелязали бележките ви за правилата на това състезание. В общите правила на общността, с които всички се съгласяват в момента, в който създадат акаунт е вписано, че никой потребител не трябва да действа в ущърб на останалите потребители.

Най-неприятната част от нашата работа е да осигурим това. Никои правила не могат да бъдат написани по-начин, който да обхване всички възможни случаи, особено при първите итерации. Поради това и разчитаме много на самите потребители. Тази общност ще бъде такава, каквато си я създадем и всеки сам решава дали и как желае да участва  в нея.

Благодаря за обратната връзка на всички, ще се постараем тя да послужи за добро.

• 0

#36 lethal85

lethal85
  • Members
  • 6 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2014 - 21:05

Здравейте. В крайна сметка аз печеля награда, така ли?  :)  :)  :) Бях почти сигурен, че съм изкарал максимални точки, но няколко минути, не можах да затворя теста. Много приятна инициатива, за която Ви поздравявам ;)

• 0

#37 njdnd

njdnd
  • Members
  • 1 Мнения:

Публикувано 10 ноември 2014 - 10:39

Здравейте, кога ще качите отговорите на теста от 08.11. и може ли да ми кажете колко точки имам и на коя позиция съм в класирането? Благодаря предварително.

• 0

#38 mariterez

mariterez
  • Members
  • 2 Мнения:

Публикувано 10 ноември 2014 - 10:51

Същото искам и аз.Освен това моля последния въпрос да не се взима предвид при класирането щом не съдържа опция с верния отговор!!!!!

• 0

#39 nelito

nelito
  • Members
  • 1 Мнения:

Публикувано 10 ноември 2014 - 14:11

Ще ви помоля да ми изпратите колко точки имам и на кое място съм. Благодаря ви.

• 0

#40 ansam

ansam
  • Moderators
  • 31 Мнения:

Публикувано 10 ноември 2014 - 16:03

Здравейте, кога ще качите отговорите на теста от 08.11. и може ли да ми кажете колко точки имам и на коя позиция съм в класирането? Благодаря предварително.

Здравейте, отговорили сте на въпросите за 24 мин. 11 сек. и имате 99 точки. Вие сте на 19-о място в общото класиране.

• 0

Теми съдържащи: competition, VIVA Родолюбие, състезание

Viva Cognita е партньорски проект на Института по математика и информатика на БАН, Съюза на математиците в България и VIVACOM