Към съдържанието

Viva Cognita at Facebook
Viva Cognita at Twitter
Viva Cognita at YouTube
Снимка

Анимации

• Влезте в профила си за да пишете
14 отговора на тази тема

#1 ddimkova

ddimkova
  • Moderators
  • 65 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 декември 2015 - 15:49

Анимирани аплети

Тук ще публикуваме анимираните аплети от вашите домашни в курса. 

Колеги, всеки може сам да прикача и нови аплети.

Прикачени файлове

• 4

#2 ddimkova

ddimkova
  • Moderators
  • 65 Мнения:

Публикувано 12 декември 2015 - 09:49

Весела Коледа!

Прикачени файлове

• 0

#3 DiNikol

DiNikol
  • Members
  • 13 Мнения:

Публикувано 20 декември 2015 - 23:13

:rolleyes: Това ще бъде утрешната задача на моите ученици от 9 клас. От миналата седмица сме в модул "Компютърна графика" и тези дни са особено подходящи за упражнение върху анимация, вмъкване на изображения и условия за видимост на обекти.

Весела Коледа и щастлива Нова година!

:)

Прикачени файлове

• 1

#4 ddimkova

ddimkova
  • Moderators
  • 65 Мнения:

Публикувано 20 декември 2015 - 23:21

Чудесно е, г-жо Николова!

Предполагам, че учениците Ви ще се забавляват.

Радвам се, че го споделихте с нас.

Светли празници!

• 1

#5 ddimkova

ddimkova
  • Moderators
  • 65 Мнения:

Публикувано 20 декември 2015 - 23:38

Снежко

Прикачени файлове

• 0

#6 ddimkova

ddimkova
  • Moderators
  • 65 Мнения:

Публикувано 22 декември 2015 - 16:39

:rolleyes: Това ще бъде утрешната задача на моите ученици от 9 клас. От миналата седмица сме в модул "Компютърна графика" и тези дни са особено подходящи за упражнение върху анимация, вмъкване на изображения и условия за видимост на обекти.

Весела Коледа и щастлива Нова година!

:)

Как мина часът?

• 0

#7 DiNikol

DiNikol
  • Members
  • 13 Мнения:

Публикувано 22 декември 2015 - 21:05

Много са уморени вече, горките. Имаха класни и контролни работи миналата седмица по какво ли не. Добре им дойде малко забавление с тази задачка. Не очакваха, че с Geogebra могат и да си поиграят. Големи са, а още им се играе. :P

След празниците ще опитам да направим уроци с колегите по математика - системи уравнения.

• 1

#8 ddimkova

ddimkova
  • Moderators
  • 65 Мнения:

Публикувано 23 декември 2015 - 23:26

Както се видя по време на курса, дори и на нас ни се играе. Хубаво е в моменти на напрежение да си поиграем - и ние, и децата. Радвам се, че са се разтоварили поне малко. 

Чудесно е, че ще работите в колектив. Аз забравих да кажа, че се приемат курсови работи и от двама колеги от различни специалности. Ще го напиша като съобщение.

Весели празници и успешна година!

• 0

#9 MDocheva

MDocheva
  • Members
  • 2 Мнения:

Публикувано 29 декември 2015 - 01:48

Колеги, а откъде се прикачват файловете?

• 0

#10 DiNikol

DiNikol
  • Members
  • 13 Мнения:

Публикувано 30 декември 2015 - 04:12

Колеги, а откъде се прикачват файловете?

При създаване на пост изберете "Още опции". Под полето за въвеждане на текст ще видите бутон "Изберете файл", който отваря прозорче-браузър за избор на файл.

• 0

#11 Diloki

Diloki
  • Members
  • 6 Мнения:

Публикувано 03 януари 2016 - 11:22

Здравейте колеги!

Прикачам един аплет с криви на Безие. Прикачен файл  bezie.ggb   14,66K   34 Брой сваляния

Искам в него да върви някакъв  текст / ЧНГ/ . Прикрепих го към точка, но ми се иска да го зумвам и да му сменям цветовете. Имате ли идея как да стане? Може би ще измисля нещо, например да задвижа т. заедно с текста по някаква крива ...Отворена съм за идеи.

• 1

#12 ddimkova

ddimkova
  • Moderators
  • 65 Мнения:

Публикувано 05 януари 2016 - 19:22

Здравейте колеги!

Прикачам един аплет с криви на Безие. attachicon.gifbezie.ggb

Искам в него да върви някакъв  текст / ЧНГ/ . Прикрепих го към точка, но ми се иска да го зумвам и да му сменям цветовете. Имате ли идея как да стане? Може би ще измисля нещо, например да задвижа т. заедно с текста по някаква крива ...Отворена съм за идеи.

Текстът на аплета е направен като надпис на точката. Трябва да се направи като Текст и да се прикрепи към точката. Тогава можете да спеняте цветовете, например с 2 плъзгача, като в Настройки - За напреднали - Динамични цветове давате стойността на плъзгачите. За зумването трябва да помисля. Успех!

• 1

#13 ddimkova

ddimkova
  • Moderators
  • 65 Мнения:

Публикувано 05 януари 2016 - 19:56

Здравейте колеги!
Прикачам един аплет с криви на Безие. attachicon.gifbezie.ggb

Не виждам как ще направим зумване на текст. Ще трябва да го направите като Картина и да я вмъкнете в аплета. После е лесно. Но тогава не можете да сменяте цветове. Т.е. или зум, или динамични цветове. Прикачам пример с двата варианта. Мисля, че ще се ориентирате.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  ЧНГ.ggb   8,63K   20 Брой сваляния

• 1

#14 ddimkova

ddimkova
  • Moderators
  • 65 Мнения:

Публикувано 05 януари 2016 - 22:18

Колеги, направила съм съобщение във Форум за преподаватели - Преподаване с GeoGebra.

Мисля вече да се пренесем там, а не в Анимации.

http://vivacognita.o...c/60-съобщение/

Погледнете го, моля!

• 0

#15 Diloki

Diloki
  • Members
  • 6 Мнения:

Публикувано 06 януари 2016 - 10:43

Не виждам как ще направим зумване на текст. Ще трябва да го направите като Картина и да я вмъкнете в аплета. После е лесно. Но тогава не можете да сменяте цветове. Т.е. или зум, или динамични цветове. Прикачам пример с двата варианта. Мисля, че ще се ориентирате.

Благодаря ви г-жо Димкова. И двата варианта са добри . Аз се сетих за тези варианти, но ми се искаше едновременно да може и двете да са възможни :)

• 1

Viva Cognita е партньорски проект на Института по математика и информатика на БАН, Съюза на математиците в България и VIVACOM