Към съдържанието

Viva Cognita at Facebook
Viva Cognita at Twitter
Viva Cognita at YouTube
Снимка

Състезание "Математика с компютър" във Вива Когнита


  • Влезте в профила си за да пишете
37 отговора на тази тема

#1 Тодор Брънзов

Тодор Брънзов

    Administrator

  • Administrators
  • 297 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 27 август 2014 - 11:05

VIVA математика е състезание по математика за ученици от 3.до 12. клас което се организира от VIVA Cognita.

 

Състезанието се провежда по Интернет, като всеки участник сам избира мястото и начина за влизане в мрежата. В един и същ ден и час всеки предварително регистрирал се и влязъл в профила си** участник в състезанието получава достъп за 60 минути до Работен лист, който съдържа 10 задачи за съответния клас. Това е времето, в което участникът работи върху задачите и изпраща (по интернет) решенията до организаторите на състезанието. Задачите са с избираем или свободен отговор (число или дума), които участникът записва в зададен формат в определено за целта поле на Работния лист. При решаването на задачите всеки участник може да ползва помощни средства и източници на информация (компютър, интернет, софтуерни системи като GeoGebra, книги, и т.н.) ̶ както е в реална ситуация при решаване на конкретен проблем от ежедневието. Голяма част от задачите са придружени от файл, който може да улесни изследването и решаването на поставената задача.

 

Първото състезание VIVA математика ще се проведе на 7-и декември 2014 г. във VIVA Cognita.

 

Участниците ще бъдат разделени на 10 групи - от 3-и до 12-и клас.

 

Състезанието ще се проведе на два етапа:

 

Първи етап: от 10:00 часа, ще бъдат активни работните листове за 8 - 12 клас (включително). Състезателите от тези класове могат да започнат работа най-късно до 11:00 часа. След този час няма да се допускат нови участници, а започналите ще могат да довършат работата си в рамките на регламентираните 60 минути.

 

Втори етап: от 12:00 часа, ще бъдат активни работните листове за 3 - 7 клас (включително). Състезателите от тези класове могат да започнат работа най-късно до 13:00 часа.  След този час няма да се допускат нови участници, а започналите ще могат да довършат работата си в рамките на регламентираните 60 минути.

 

Следете тази тема за информация и задавайте въпроси, ако имате.

 

Внимание!

За участие в състезанието е необходимо да имате регистриран профил във VIVA Cognita.

Регистрацията на профили ще бъде прекратена в 23:59 на 06.12.2014 г.

 

*Забележка: поради съвпадението с турнира "Иван Салабашев", решихме да променим датата на състезанието VIVA Математика и то да се проведе на 7-и декември 2014 г., неделя. Успех на всички участници и на двете състезания!

 

** Всеки участник има право да участва само с един потребителски профил. Всеки участник в състезанието се съгласява, че организаторите имат право да разследват случаи по подозрение за участие на един и същи участник с няколко профила и/или предоставяне на информация на други участници с цел постигане на по-висок резултат. Всеки участник в състезанието се съгласява, че организаторите имат право да искат допълнителна информация свързана с такива разследвания и да вземат решения за наказание или дисквалификация от класирането, които са окончателни и не подлежат на обжалване. 


  • 2

#2 MDC1600

MDC1600
  • Shred
  • 5 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 04 ноември 2014 - 23:47

кога излизат резултатите


  • 0

#3 Math

Math
  • Shred
  • 1 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 ноември 2014 - 11:59

Какво стана с темата за месец Ноември ? 
Беше публикувана един ден и след това изчезна  :)


  • 0

#4 Тодор Брънзов

Тодор Брънзов

    Administrator

  • Administrators
  • 297 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 11 ноември 2014 - 08:31

Какво стана с темата за месец Ноември ? 
Беше публикувана един ден и след това изчезна  :)

 

За разлика от предишните, тази ще бъъде в състезателната система, която ще се ползва за първото състезание "Вива математика с компютър". Това ще наложи известно забавяне.


  • 1

#5 Ива

Ива
  • New Members
  • 5 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 06 декември 2014 - 16:51

A nqkvi pomoshtni zadachi za samoto sastezanie toest kato primerni shte ima li?
  • 0

#6 Тодор Брънзов

Тодор Брънзов

    Administrator

  • Administrators
  • 297 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 06 декември 2014 - 18:21

A nqkvi pomoshtni zadachi za samoto sastezanie toest kato primerni shte ima li?

 

Вижте тук.

 

Ще намерите 4-и теми на месеца (до този момент), които ще ви дадат добра представа какво чака състезателите.

 

Вижте и това тук.

 

Ще намерите извадка от тестовото състезание проведено през юни, за 4-и клас.


  • 0

#7 valentina tkd

valentina tkd
  • Shred
  • 1 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 07 декември 2014 - 13:27

Къде мога да проверя за резултатите от теста за 5 клас? :)


  • 0

#8 ivana0478

ivana0478
  • Shred
  • 1 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 07 декември 2014 - 15:23

kade moga da proverq za rezultatite za 4 i 3 klas


  • 0

#9 moni2311

moni2311
  • Shred
  • 1 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 07 декември 2014 - 15:26

къде мога да видя резултатите за 5 клас


  • 0

#10 Тодор Брънзов

Тодор Брънзов

    Administrator

  • Administrators
  • 297 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 07 декември 2014 - 15:32

Къде мога да проверя за резултатите от теста за 5 клас? :)

 

 

kade moga da proverq za rezultatite za 4 i 3 klas

 

 

къде мога да видя резултатите за 5 клас

 

В началото на следващата седмица ще публикуваме окончателното класиране и отговорите.

 

Ще изпратим и съобщение по електронната поща по регистрация на профила до всички участвали.


  • 0

#11 Ива

Ива
  • New Members
  • 5 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 08 декември 2014 - 21:09

Ще има ли още такива състезания и кога?Задачите бяха много интересни и приятни!  :)


  • 0

#12 tonito

tonito
  • Shred
  • 2 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 09 декември 2014 - 15:36

Аз съм Антоний Георгиев Георгиев от 4клас и имам 50 точки и време 3часа и 50 мин., което е некоректно. Моля да проверите и евентуално коригирате. И също така всички ли с 50 точки взимат награда?


  • 1

#13 krasimircho

krasimircho
  • Shred
  • 12 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 09 декември 2014 - 18:39

:)


  • 0

#14 g.georgiev04

g.georgiev04
  • Shred
  • 1 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 декември 2014 - 11:01

Здравейте! Мога ли да разбера какво е отчетено като изпратено от Георги Иванов Георгиев от 4 клас, защото според мен има някаква грешка.


  • 0

#15 Тодор Брънзов

Тодор Брънзов

    Administrator

  • Administrators
  • 297 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 декември 2014 - 11:23

Аз съм Антоний Георгиев Георгиев от 4клас и имам 50 точки и време 3часа и 50 мин., което е некоректно. Моля да проверите и евентуално коригирате. И също така всички ли с 50 точки взимат награда?

 

Здравейте,

 

вероятно не сте натиснали бутона "изпрати". В този случай се зачита резултата при 00:59:59 време. В случая при вас той отново е бил 50 точки. Ако не натиснете бутона "изпрати" няма начин да разберем в колко точно часа сте приключили :(  

 

Класирането става по първи параметър точки и втори параметър време. Тоест "първите трима", призьорите, са първите трима в списъка. 


  • 0

#16 Teodora Slavova

Teodora Slavova
  • Shred
  • 1 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 декември 2014 - 11:27

Здравейте,в неделя /07.12.2014/вие казахте че ще изпратите резултатите по електронната поща и до регистрациите на участвалите.Сега е сряда /10.12.2014/ и всеки ден проверявам пощата си заедно с профила си.Не откривам нищо за резултатите.


  • 0

#17 Валентина

Валентина
  • Shred
  • 2 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 декември 2014 - 14:14

Отговорите на задачите за 4 клас, къде можем да ги видим?


  • 0

#18 Тодор Брънзов

Тодор Брънзов

    Administrator

  • Administrators
  • 297 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 декември 2014 - 14:29

Здравейте,в неделя /07.12.2014/вие казахте че ще изпратите резултатите по електронната поща и до регистрациите на участвалите.Сега е сряда /10.12.2014/ и всеки ден проверявам пощата си заедно с профила си.Не откривам нищо за резултатите.

 

Здравейте, днес вечерта ще получите съобщението.

 

А резултатите можете да видите още сега тук.

 

Отговорите на задачите за 4 клас, къде можем да ги видим?

 

Отговорите на задачите за всички класове ще публикуваме в края на седмицата!


  • 0

#19 radostin

radostin
  • Shred
  • 1 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 декември 2014 - 15:30

Здравейте,

 

Казвам се Радостин Петков от 7 клас . Не мога да открия резултата си от състезанието . Моля да проверите.


  • 0

#20 ivanovaD

ivanovaD
  • Shred
  • 3 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 декември 2014 - 15:34

Здравейте,

  Ще има ли грамоти?


  • 0

#21 tonito

tonito
  • Shred
  • 2 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 декември 2014 - 15:38

Аз съм Антоний Георгиев Георгиев от 4клас и имам 50 точки и време 3часа и 50 мин., което е некоректно. Моля да проверите и евентуално коригирате. И също така всички ли с 50 точки взимат награда?

 

Здравейте,

 

вероятно не сте натиснали бутона "изпрати". В този случай се зачита резултата при 00:59:59 време. В случая при вас той отново е бил 50 точки. Ако не натиснете бутона "изпрати" няма начин да разберем в колко точно часа сте приключили :(

 

Класирането става по първи параметър точки и втори параметър време. Тоест "първите трима", призьорите, са първите трима в списъка.

 

 

 

Здравейте,

Пиша относно горното. Влязох към 12:05 в системата и стартирах състезанието за 4ти клас. Започнах да решавам задачите. По моя преценка за около 30 минути приключих състезанието. След което натиснах бутона "изпрати отговорите". Изписа ми нещо от рода на "сигурни ли сте че искате да изпратите въведените от вас отговори" при което аз натиснах "ДА" и системата ми изписа "благодаря ви за участието" или нещо от този род. Ако се е получил някакъв бъг, то е  във вашата система. При мен всичко изглеждаше наред.

В регламента на състезанието никъде не беше посочено, че при участници с еднакъв брой точки ще се взима под внимание времето. Тогава много от участниците щяха да се съобразят с това и да изпратят много по бързо задачите. Не е редно да награждавате само първите трима, след като никъде в регламента не беше уточнено времето. Считам, че не съм правилно оценен.


  • 0

#22 Тодор Брънзов

Тодор Брънзов

    Administrator

  • Administrators
  • 297 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 декември 2014 - 16:38

Здравейте,

 

вероятно не сте натиснали бутона "изпрати". В този случай се зачита резултата при 00:59:59 време. В случая при вас той отново е бил 50 точки. Ако не натиснете бутона "изпрати" няма начин да разберем в колко точно часа сте приключили :(

 

Класирането става по първи параметър точки и втори параметър време. Тоест "първите трима", призьорите, са първите трима в списъка.

 

 

 

Здравейте,

Пиша относно горното. Влязох към 12:05 в системата и стартирах състезанието за 4ти клас. Започнах да решавам задачите. По моя преценка за около 30 минути приключих състезанието. След което натиснах бутона "изпрати отговорите". Изписа ми нещо от рода на "сигурни ли сте че искате да изпратите въведените от вас отговори" при което аз натиснах "ДА" и системата ми изписа "благодаря ви за участието" или нещо от този род. Ако се е получил някакъв бъг, то е  във вашата система. При мен всичко изглеждаше наред.

В регламента на състезанието никъде не беше посочено, че при участници с еднакъв брой точки ще се взима под внимание времето. Тогава много от участниците щяха да се съобразят с това и да изпратят много по бързо задачите. Не е редно да награждавате само първите трима, след като никъде в регламента не беше уточнено времето. Считам, че не съм правилно оценен.

 

Здравейте,

 

в регламента на състезанието също така никъде не е написано, че ще има награди.

 

Това беше решение, което също беше обявено след състезанието - да дадем три награди във всяка категория. За да можем да определим еднозначно призьорите, в някои категории, в които има по няколко състезатели с максимален брой точки се налага да ползваме и фактор време. Съзнаваме, че това може да е изненадало част от състезателите, но сме сигурни, че приятно изненаданите са повече :) 


  • 0

#23 alex_ganev

alex_ganev
  • Shred
  • 2 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 декември 2014 - 17:28

Здравейте! Аз съм в 5 клас, а името ми го няма в списъка с класираните.


  • 0

#24 ivanovaD

ivanovaD
  • Shred
  • 3 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 декември 2014 - 18:58

Хайде, поне грамоти раздайте, ама красиви и имената на децата на са по-големи от логото.
  • 0

#25 kdelchev

kdelchev
  • Shred
  • 7 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 декември 2014 - 21:18

Аз имам и по-революционна идея - панделка към грамотите. С джувка.


  • 0

#26 Тодор Брънзов

Тодор Брънзов

    Administrator

  • Administrators
  • 297 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 10 декември 2014 - 22:09

Аз имам и по-революционна идея - панделка към грамотите. С джувка.

 

Ти според мен ревнуваш щото на вас на времето не са ви давали с панделка и джувка  :P

 

Сега сериозно. Предвидили сме (след време, вероятно в началото на 2015-а година) да имаме функционалност, чрез която всеки участник във всяка инициатива автоматично да получава сертификат, който да бъде достъпен през профила му във Viva Cognita. Този сертификат да може да бъде изпратен като линк, към всеки на когото би било интересно да го види или просто да бъде разпечатан. Всички, които са участвали в състезания ще получат такива със задна дата за всяко свое участие!


  • 1

#27 ivanovaD

ivanovaD
  • Shred
  • 3 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 11 декември 2014 - 11:43

Добро решение, благодаря Ви.
  • 0

#28 Тодор Брънзов

Тодор Брънзов

    Administrator

  • Administrators
  • 297 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 11 декември 2014 - 16:21

Ето и отговорите.


  • 0

#29 krasimircho

krasimircho
  • Shred
  • 12 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 25 март 2015 - 10:50

:)


  • 0

#30 Katja28

Katja28
  • Shred
  • 1 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 20 април 2015 - 16:26

Здравейте, през ноември 2014 направих регистрация на сина ми. Сега през април не успях да вляза с нея и направих нова регистрация. Какво трябва да направя, за да се анулира едната регистрация, за да може да участва на 25,04,2015?


  • 0

#31 Тодор Брънзов

Тодор Брънзов

    Administrator

  • Administrators
  • 297 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 20 април 2015 - 16:55

Здравейте, през ноември 2014 направих регистрация на сина ми. Сега през април не успях да вляза с нея и направих нова регистрация. Какво трябва да направя, за да се анулира едната регистрация, за да може да участва на 25,04,2015?


Не е необходимо. Той участва с новия си профил, така че няма как да стане объркване. По-нататък, когато въведем анализите на данните от състезанията, няма да може да проследи първото си участие, тъй като е с нов профил.

Все пак ако имате проблем със забравена парола (напълно нормално), опитайте да я възстановите през връзката "Забравена парола".
  • 0

#32 Valeri:)

Valeri:)
  • Shred
  • 1 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 19 май 2015 - 19:06

Здравейте,

Съгласно условията, деца на служители на VIVACOM не могат да участват в класирането. Това пречка ли е да участват в състезанието, ако не бъдат класирани и нямат право на награди?
  • 0

#33 Тодор Брънзов

Тодор Брънзов

    Administrator

  • Administrators
  • 297 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 20 май 2015 - 08:14

Здравейте,

Съгласно условията, деца на служители на VIVACOM не могат да участват в класирането. Това пречка ли е да участват в състезанието, ако не бъдат класирани и нямат право на награди?

 

Могат да участват в състезанието. Но, както е написано, нямат право да участват в класирането.  


  • 0

#34 Katerina Dobreva

Katerina Dobreva
  • Shred
  • 1 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 24 май 2015 - 23:19

А кога ще видим отговорите на задачите


  • 0

#35 Тодор Брънзов

Тодор Брънзов

    Administrator

  • Administrators
  • 297 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 25 май 2015 - 06:10

А кога ще видим отговорите на задачите

 

Два часа след края на състезанието.


  • 0

#36 Dean

Dean
  • New Members
  • 2 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 22 декември 2015 - 22:08

Здравейте, къде може да си проверя работата от състезанието?


  • 0

#37 SvilenD

SvilenD
  • Shred
  • 1 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 23 април 2017 - 13:01

Здравейте,

В указанията не се вижда добре с какво да се попълват отговорите - десетична запетая или десетична точка?


  • 0

#38 ansam

ansam
  • Moderators
  • 31 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 09 май 2017 - 13:50

Скъпи победители в онлайн състезанието VIVA Математика с компютър, което се проведе на 23 април тази година,

 

Благодарим ви за участието и ви поздравяваме с постигнатите резултати!

 

На посочените от Вас имейл адреси сте получили следното съобщение, което касае получаването на наградите. Ако все пак не проверявате пощата си редовно :D , ето какво е необходимо да направите:

 

Моля в срок най-късно до 15 май 2017 г. (включително)* ми изпратете:

  1. Трите Ви имена;
  2. Адрес за кореспонденция (пощенски адрес, на който да получите наградата);
  3. Телефон за връзка (изисква се от куриерските фирми за доставката). Ако желаете, можете да предоставите и телефонен номер на родител.
  4. Копие (снимка) на ученически документ, удостоверяващ, че през настоящата учебна година сте в класа, в който се състезавате.

 

Забележка: Ако вече сте печелили и получавали награди от VIVA Cognita, моля изпратете ми своите данни само ако имате промяна в адреса или в телефонния номер за връзка.

Очакваме вашите имейли!

 

*Внимание! Ако не изпратите необходимата информация в срок до 15 май 2017 г., организаторите считат наградата Ви за непотърсена. След този срок имейли с подаване на адреси няма да бъдат взимани под внимание.

  :)  


  • 0




Viva Cognita е партньорски проект на Института по математика и информатика на БАН, Съюза на математиците в България и VIVACOM