Към съдържанието

Viva Cognita at Facebook
Viva Cognita at Twitter
Viva Cognita at YouTube
Снимка

Задачи от лекциите


  • Влезте в профила си за да пишете
8 отговора на тази тема

#1 ddimkova

ddimkova
  • Shred
  • 65 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 18 януари 2016 - 19:46

Колеги, в тази тема започвам да публикувам аплетите, които правихме на лекциите.

По този начин, ще имате готови аплети, ще можете да сверите вашите и ще направим нещо като преговор на материала.

Можете да задавате въпроси, ако има нещо неясно, както и да публикувате различни решения.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  1-1.ggb   8,06K   64 Брой сваляния
  • Прикачен файл  1-2.ggb   10,01K   46 Брой сваляния

  • 2

#2 chavdarova

chavdarova
  • Shred
  • 13 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 18 януари 2016 - 20:36

Това добре.

Имам задача с дадено число на радиуса на вписана окръжност в равностранен триъгълник,чийто страна на равностранния триъгълник   трябва да се изчисли.

Тогава свободни точки няма?Отговора е конкретно число за дължината на страната на равностранния триъгълник.

 


  • 0

#3 kr_petkova

kr_petkova
  • Shred
  • 1 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 18 януари 2016 - 22:15

Госпожо Димкова, благодаря за задачите от лекциите. Ще ми бъдат от полза, защото поради липса на време не съм ги изработвала. 


  • 1

#4 ddimkova

ddimkova
  • Shred
  • 65 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 18 януари 2016 - 22:24

Това добре.

Имам задача с дадено число на радиуса на вписана окръжност в равностранен триъгълник,чийто страна на равностранния триъгълник   трябва да се изчисли.

Тогава свободни точки няма?Отговора е конкретно число за дължината на страната на равностранния триъгълник.

 

Г-жо Чавдарова, GeoGebra няма да Ви помогне в решаването на тази задача, ако това е въпросът Ви.


  • 1

#5 ddimkova

ddimkova
  • Shred
  • 65 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 18 януари 2016 - 22:54

Колеги, тези аплети ще публикуваме във форума на курса 

 

Курс GeoGebra за преподаватели - 2015

 

http://vivacognita.o...одаватели-2015/


  • 0

#6 chavdarova

chavdarova
  • Shred
  • 13 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 19 януари 2016 - 17:58

Г-жо Чавдарова, GeoGebra няма да Ви помогне в решаването на тази задача, ако това е въпросът Ви.

Г-жо Димкова,благодаря Ви!


  • 0

#7 tmikova

tmikova
  • New Members
  • 2 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 20 януари 2016 - 15:41

Г-жо Димкова, за мен лично курсът беше интересен и полезен. Благодаря, че публикувате аплетите от курса. Ще ми бъде полезно публикуването и на задачи от домашното, тъй като не успях да направя всички задачи.


  • 0

#8 ddimkova

ddimkova
  • Shred
  • 65 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 20 януари 2016 - 17:21

Г-жо Микова. постепено ще публикувам всички задачи - и от лекциите, и от домашните.

Може да ги видите във форума:

 

Курс GeoGebra за преподаватели - 2015

http://vivacognita.o...одаватели-2015/

Успех!


  • 0

#9 ygrueva

ygrueva
  • Shred
  • 13 Мнения:
  • Занятие:Друго

Публикувано 07 февруари 2016 - 17:37

Къде мога да намеря пълно ръководство на GeoGebra на български? Интересува ме как да вмъкна бутон ОК в аплета и като го натисна да показва нещо, предполагам, че трябва да пиша скрипт на бутона, но не ми е много ясно как става. Благодаря предварително, ако ми помогнете по този въпрос.


  • 0




Viva Cognita е партньорски проект на Института по математика и информатика на БАН, Съюза на математиците в България и VIVACOM